چه مدارکی برای وام ازدواج لازم است؟

دریافت وام ازدواج دارای مراحل متفاوتی است که از ثبت نام شروع می شود و تا دریافت وام ادامه پیدا می کند.

اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام وام ازدواج

در هنگام ثبت نام ارایه مدارک فیزیکی (مانند اصل شناسنامه یا کارت ملی و سند ازدواج ) نیاز نیست و فقط اطلاعات روی کارت ملی و اطلاعات محل زندگی شما نیاز است. فرم ثبت نام شامل دو مرحله است که در بخش اول همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید شماره ملی، شماره شناسنامه و تاریخ تولد را از شما می خواهد. پس از وارد کردن اطلاعات اولیه روی دکمه ادامه... کلیک کنید.

صفحه دوم ثبت نام وام ازدواج

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید نام، نام خانوادگی، نام پدر و تاریخ ازدواج به صورت مستقیم از ثبت احوال گرفته می شود و این موارد را خودتان باید به صورت دستی وارد نمایید: جنسـیت، وضعیت ایثارگری، استان محل سکونت، شهر محل سکونت، انتخاب بانک جهت اخذ وام، نام شعبه پيشنهادي، شماره ملي همسر، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه، نشانی پست الکترونیکی، نشانی محل سکونت، کد پستی

مدارک مورد نیاز هنگام مراجعه به شعبه جهت اخذ وام ازدواج

پس از اینکه پیامک تعیین شعبه را از سمت بانک دریافت کردید با در دست داشتن مدارک زیر به شعبه مراجعه کنید.
1. اصل و کپی سند ازدواج .
2. اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌های زوجین .
3. اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دائم ) زوجین .
4. اصل و کپی کارت ملی ( موقت یا دائم ) ضامن.
5. کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین .
6. کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سامانه وام ازدواج بانک مرکزی .
7. برگه تعیین شعبه دریافتی از سامانه وام ازدواج بانک مرکزی .
موارد 1 تا 5 که مشخص هستند اما در خصوص موارد 6 و 7 که باید آن ها را از سامانه وام ازدواج بانک مرکزی دریافت کنید،‌ قسمت سوالات متداول را مطالعه کنید.

سوالات متداول این مطلب

شماره شناسنامه
کد ملی
تاریخ تولد
جنسـیت
وضعیت ایثارگری
انتخاب بانک جهت اخذ وام
نام شعبه پیشنهادی
شماره ملی همسر ( اگر هر دو می خواهید از یک بانک وام بگیرید )
شماره تلفن ثابت، شماره تلفن همراه
نشانی محل سکونت
کد پستی
1. اصل و کپی سند ازدواج 2. اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌ وام گیرنده 3. اصل و کپی کارت ملی وام گیرنده 4. اصل و کپی کارت ملی ضامن 5. کد پستی و آدرس 6. پرینت کد رهگیری 7. پرینت برگه تعیین شعبه
وارد سایت بانک مرکزی می شوید و در منو سمت راست روی عبارت ( بازیابی و چاپ کد رهگیری ) کلیک کنید. در صفحه باز شده اطلاعات خواسته شده ( شماره ملی، حرف اول نام، حرف اول نام خانوادگی، تاریخ تولد و تاریخ ازدواج ) را وارد نمایید و روی دکمه مشاهده و چاپ کد رهگیری کلیک کنید. اگر اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید برگه ثبت نام به شما نمایش داده می شود و می توانید با زدن گزینه چاپ پرینت کد رهگیری خود را بگیرید. برای مشاهده نمونه برگه کدرهگیری کلیک کنید.
وارد سایت بانک مرکزی شوید، در منو سمت راست روی عبارت (‌ مشاهده وضعیت ) کلیک کنید. در صفحه باز شده شماره ملی و کد رهگیری خود را وارد کنید و روی دکمه مشاهده وضعیت کلیک کنید. اگر اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید برگه تعیین شعبه به شما نمایش داده می شود و می توانید با زدن گزینه چاپ، برگه تعیین شعبه که مبلغ وام داخل آن قید شده را پرینت بگیرید. برای مشاهده نمونه برگه تعیین شعبه کلیک کنید.